MĀKSLINIEKI MŪSU DRAUGI
« Atpakaļ

ILLA

ILLA

Illa ir instrumentāls kvartets, kam varētu piedēvēt instrumentāla postroka žanru, bet tas nav obligāti. 2016. gada ievadā, pēc grupas trīs gadu pastāvēšanas, izdevniecība SKYR laidusi klajā grupas albumu “ap to stundas laiku pirms rītausmas”. Tajā iekļautas piecas kompozīcijas, kas kopā rada 53 minūtes labas mūzikas. Uz jautājumu par albumā ieliktajām sajūtām grupas bundzinieks Mārtiņš Kuzmins atbild: “Es vārdiem nevaru raksturot to, ko esmu izdarījis muzikāli, jo tas, kā es raksturoju tās sajūtas, ir tikai un vienīgi mūzikas valodā.” Bet basģitārists Roberts Dinters piebilst, ka ierakstā ir ielikti viņu visu četru pēdējie trīs gadi.

Pastāstiet par Illu. Kas tā ir? Bundzinieks Mārtiņš atbild: "Mēs sākām spēlēt un kādā brīdī aizrunājāmies par to, ka ansamblim vajadzētu kaut kā nosaukties. Kaut kad tad lasīju Reja Bredberija “Marsieša hronikas”, un tur bija tēls – Illa, marsiešu sieviete. Dzīvojot uz Marsa, Illai bija sajūta, vīzija, ka vienudien kaut kur uz viņas planētas nolaidīsies kāds no citas planētas, respektīvi, atlidos no Zemes. Viņa to juta, bet neiespringa. 

Sākot spēlēt, jutu, ka apkārt ir savējie, bet ir kādi iemesli, kāpēc tomēr negribas spēlēt. Bet tad viss pagāja un iekšēji nomierinājās. Man personīgi bija tā sajūta kā Illai grāmatā, likās – kaut kam ir jābūt, bet nav skaidrs, vai ar šiem cilvēkiem, vai ar citiem. Neiespringu. Tad šīs sajūtas sasaucās ar Bredberija rakstīto, un es domāju, kāpēc lai nebūtu Illa?"

Grupa nāk no Liepājas – pilsētas, kuras viens no lāstiem ir tas, ka to nebeidz dēvēt par roka pilsētu. Šis smagais roka pārvalks traucē apkārtējiem ieraudzīt citas Liepājas mūzikas kvalitātes un, iespējams, gluži neliepājniecisko Liepājas grupu Illa. Lai kas rastos, kaut kam ir jāmirst – šajā gadījumā, izjūkot hardcore grupai Well Set, ar neilgu iepauzējumu palēnām dzima Illa. Grupā Well Set darbojās Mārcis Gegusts (ģitāra), Valdis Skarevičs (ģitāra) un Mārtiņš Kuzmins (bungas), kas, pēc grupas izjukšanas, atsāka spēlēt trijatā, taču vēlāk tiem pievienojās Roberts Dinters (bass) un grupa Illa nokomplektējās pilnībā. Jautājot, cik ilgi grupa jau pastāv, vienprātības puišu vidū nav – viens min četrus gadus, cits – trīs, bet dalībniekiem tas nešķietot tik svarīgi.

Illa ir paguvusi paviesoties dažādos klubos Liepājā, Rīgā, Jelgavā, Cēsīs, spēlējusi arī Smiltenes festivālā “Rupjmaize”. 

Grupas puiši tiekas reizi nedēļā, otrdienās. Mēģinājumi notiek Liepājas vecās tipogrāfijas telpās – tā ir milzu ēka, pamesta, izskatās mirusi, taču kādu mazu tās kaktiņu ik nedēļu pieskandina šie puiši. Vismaz neesot kaimiņu, kurus varētu traucēt viņu skaļums. Mūzika Illas puišiem nav hobijs vai atslodze pēc garās darba dienas – tas ir veids, kā būt.

« Atpakaļ


SALDUS NOVADA PAŠVALDĪBA
 
Aldaris
 
 
INFORMĒ     
   
 
     
 
           
 
     
 
ATBALSTA