MĀKSLINIEKI MŪSU DRAUGI
« Atpakaļ

TUMSA

TUMSA

Tumsa ir Latvijas poproka grupa no Liepājas.

Grupu 1991. gadā dibināja basģitārists Jānis Daugalis. 1994. gadā grupa pirmoreiz piedalās Mikrofona dziesmu aptaujā. Tajā pašā gadā grupu pamet tās solists Fēlikss Ķiģelis, kurš dibina grupu "Melnā Princese", savukārt par grupas solistu kļūst tobrīd tikai 17 gadus vecais Mārtiņš Freimanis.

1998. gadā grupa uzvar Liepājas Dzintarā un tajā pašā gadā izdod savu pirmo albumu "Putni". Grupa kļūst aizvien populārāka, un jau 2000. gadā tiek izdots Tumsas otrais albums "Katram savu Atlantīdu" ar tādiem populāriem hitiem kā "Katram savu Atlantīdu" un "Lietus dārzs". Grupa turpina ražīgi strādāt arī nākamajos divos gados izdodot albumus "Nesaprasto cilvēku zemē" un "Spēlējot debesis". 2004. gadā grupa izdod albumu "1 000 000 itnekā" ar tādām dziesmām kā "Kad Ēģiptē sniegs" un "Dzīve kā košums". 2006. gadā radiostaciju apritēs nonāca grupas jaunā dziesma "Un pirms mēs aizmigām", bet gada beigās iznāca "Tumsas" labāko dziesmu izlase "Piedzīvojums 1996-2006", kurā apkopotas populārākās dziesmas no iepriekšējiem 5 grupas albumiem. 2007. gada martā "Tumsa" saņēma savu pirmo Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu, kad "Un pirms mēs aizmigām" tika atzīta par 2006. gada radio hitu. 2008. gadā tika izdots grupas sestais un līdz šim pēdējais albums "Suns".

Naktī uz 2011. gada 27. janvārī pēc smagas slimības nomira grupas solists Mārtiņš Freimanis. 2011. gada jūnijā tika paziņots, ka par solistu tiks pieaicināts Kārlis Būmeisters, taču viņš neuzstāsies kā grupas dalībnieks. Grupai arī atkal ir pievienojies taustiņinstrumentālists Aigars Šmits, kurš 2003. gadā bija spiests pamest grupu veselības problēmu dēļ, ieņemot Normunda Kalniņa vietu. 2011. gada rudenī par jauno vokālistu tika nosaukts Valters Frīdenbergs.

« Atpakaļ


SALDUS NOVADA PAŠVALDĪBA
 
Aldaris
 
 
INFORMĒ     
   
 
     
 
           
 

 
     
 
ATBALSTA