MĀKSLINIEKI MŪSU DRAUGI
« Atpakaļ

FĒLIKSS ĶIĢELIS

FĒLIKSS ĶIĢELIS

Rokmūziķis, dziedātājs un dziesmu autors Fēlikss Ķiģelis. Viņš bijis grupu Tumsa un Melnā princese dibinātājs un solists, bet šajā gadsimtā pievērsies solokarjerai un sava tēva, Ērika Ķiģeļa piemiņas uzturēšanai.

Pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā Fēlikss Ķiģelis bija viens no grupas „Katapults” (vēlāk pazīstama kā „Tumsa”) dibinātājiem un tās solists. 1994. gadā mūziķis atstāja šo grupu, kurā viņa vietā par vadošo vokālistu kļuva Mārtiņš Freimanis. Jau 1993. gadā Fēlikss Ķiģelis sadarbībā ar vēl viena „līva”, Jāņa Groduma dēlu Elvisu lika pamatus rokgrupai „Melnā princese”, taču toreiz tā bijusi viena uzspēlēšana pēc festivāla „Liepājas dzintars”. Oficiāli „Melnā princese” tika dibināta 1996. gada 22. februārī. 1997. gadā grupa uzvarēja „Liepājas dzintarā”, izdeva 2 albumus, arī sadarbībā ar solistu Ivo Fominu, un tad darbību pārtrauca.

Šajā gadsimtā Fēlikss Ķiģelis darbojas kā solomākslinieks divos virzienos – viens ir viņa tēva piemiņas uzturēšana, izdodot vairākus albumus ar Ērika Ķiģeļa kompozīciju koverversijām un tās atskaņojot arī savos koncertos. Otrais ir paša Fēliksa individuālā muzikālā daiļrade – viņa pirmais soloalbums „Rīts lēni nāk” klajā nāca 2002. gadā. Pēc diviem gadiem tam sekoja soloalbums „Samts”, paralēli Ķiģelis uzstājās ar solokoncertiem, piedalījās festivālos un projektos, kas saistīti ar Liepājas roku. Popularitāti guvušas Fēliksa dziesmas citu solistu izpildījumā, piemēram, „Cerību laiks” Igo sniegumā.

2010. gadā izdotajai labāko dziesmu izlasei, divus gadus vēlāk sekoja studijas albums „Starp dimantiem un pelniem”. 2014. gada rudenī izdots pagaidām pēdējais Fēliksa Ķiģeļa soloalbums „Uzzīmētā sirds”. Savā mūzikā viņš izmanto dažādu autoru, arī ievērojamu latviešu dzejnieku – Māra Čaklā, Imanta Ziedoņa, pat Rūdolfa Blaumaņa dzeju. Un šogad, apaļās 40. jubilejas gadā tiek solīta Liepājas rokmūziķa kārtējā jaunā diska izdošana. /Daiga Mazvērsīte/

« Atpakaļ

       
      Aldaris     
     
 
INFORMĒ     

 
     
 
    
 
     
 
ATBALSTA