MĀKSLINIEKI MŪSU DRAUGI
« Atpakaļ

FELIKSS ĶIĢELIS

FELIKSS ĶIĢELIS

Šis ir Fēliksa Ķiģeļa jubilejas gads – Fēliksam Ķiģelim- 40!

25. februārī apaļus 40 gadus vecs kļuvis rokmūziķis, dziedātājs un dziesmu autors Fēlikss Ķiģelis. Viņš bijis grupu Tumsa un Melnā princese dibinātājs un solists, bet šajā gadsimtā pievērsies solokarjerai un sava tēva, Ērika Ķiģeļa piemiņas uzturēšanai.

Teicienu „pie ģēniju bērniem Dievs atpūšas” apgāž izcilā ģitārista un populāro dziesmu autora, grupu „Līvi” un „Corpus” vadītāja Ērika Ķiģeļa dēla Fēliksa daiļrade. Ģitārists, dziedātājs, rokmūziķis un dziesmu autors Fēlikss Ķiģelis dzimis Liepājā 1976. gada 25. februārī, jau piecu gadu vecumā sāka mācīties vijoļspēli, bet pirmos ģitāras akordus Fēliksam iemācīja Ainars Virga. Lai sapelnītu naudu pirmajai ģitārai Ķiģelis juniors pat gāja jūrā, un jau kopš mazotnes pierada, ka vienmēr viņu salīdzina ar slaveno tēvu. Ģitārspēli Fēlikss mācījies arī pie Armanda Alkšņa, jau padsmitnieka vecumā tapušas pirmās paša sacerētās dziesmas.

Pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā Fēlikss Ķiģelis bija viens no grupas „Katapults” (vēlāk pazīstama kā „Tumsa”) dibinātājiem un tās solists. 1994. gadā mūziķis atstāja šo grupu, kurā viņa vietā par vadošo vokālistu kļuva Mārtiņš Freimanis. Jau 1993. gadā Fēlikss Ķiģelis sadarbībā ar vēl viena „līva”, Jāņa Groduma dēlu Elvisu lika pamatus rokgrupai „Melnā princese”, taču toreiz tā bijusi viena uzspēlēšana pēc festivāla „Liepājas dzintars”. Oficiāli „Melnā princese” tika dibināta 1996. gada 22. februārī. 1997. gadā grupa uzvarēja „Liepājas dzintarā”, izdeva 2 albumus, arī sadarbībā ar solistu Ivo Fominu, un tad darbību pārtrauca.

Šajā gadsimtā Fēlikss Ķiģelis darbojas kā solomākslinieks divos virzienos – viens ir viņa tēva piemiņas uzturēšana, izdodot vairākus albumus ar Ērika Ķiģeļa kompozīciju koverversijām un tās atskaņojot arī savos koncertos. Otrais ir paša Fēliksa individuālā muzikālā daiļrade – viņa pirmais soloalbums „Rīts lēni nāk” klajā nāca 2002. gadā. Pēc diviem gadiem tam sekoja soloalbums „Samts”, paralēli Ķiģelis uzstājās ar solokoncertiem, piedalījās festivālos un projektos, kas saistīti ar Liepājas roku. Popularitāti guvušas Fēliksa dziesmas citu solistu izpildījumā, piemēram, „Cerību laiks” Igo sniegumā.

2010. gadā izdotajai labāko dziesmu izlasei, divus gadus vēlāk sekoja studijas albums „Starp dimantiem un pelniem”. 2014. gada rudenī izdots pagaidām pēdējais Fēliksa Ķiģeļa soloalbums „Uzzīmētā sirds”. Savā mūzikā viņš izmanto dažādu autoru, arī ievērojamu latviešu dzejnieku – Māra Čaklā, Imanta Ziedoņa, pat Rūdolfa Blaumaņa dzeju. Un šogad, apaļās 40. jubilejas gadā tiek solīta Liepājas rokmūziķa kārtējā jaunā diska izdošana. /Daiga Mazvērsīte/

« Atpakaļ


SALDUS NOVADA PAŠVALDĪBA
 
Aldaris
 
 
INFORMĒ     
   
 
     
 
           
 

 
     
 
ATBALSTA